نماینده انحصاری تجهیزات حفاظت الکتروموتور برند Earthrings TM آفریقای جنوبی

 رینگ حفاظتی بیرینگ الکتروموتور

خرابی گریس بلبرینگ

قوس الکتریکی گریس بلبرینگ موتورهای الکتریکی که با VFD راه اندازی می شوند را از بین می برد.

می توان اکسیداسیون و سخت شدن شدید گریس را مشاهده کرد که به دنبال تنش در دمای بالا رخ می دهد که از طریق زمین الکتریکی (قوس الکتریکی) ایجاد می شود. از دست دادن سلامت روانکار باعث ایجاد اصطکاک و سایش مخلوط در ناحیه تماس غلتکی می شود. این واقعیت که یک یاتاقان را نمی توان به راحتی از بیرون روغن کاری کرد، نقش مهمی در خرابی نهایی آن دارد. گریس تازه اضافه شده نمی تواند روان کننده سخت شده و اکسید شده موجود را جابجا کند و حرکت گریس را غیرممکن می کند. با فواصل نرمال روانکاری مجدد، خرابی بلبرینگ اجتناب ناپذیر است.

VSDها بزرگترین منبع خرابی بلبرینگ در جهان امروز هستند.

57 درصد علت خرابی بلبرینگ در سراسر جهان به دلیل استفاده از درایوهای سرعت متغیر و IGBT است.

ولتاژهای مخرب بر روی شفت موتورهای AC و DC که توسط درایوهای فرکانس متغیر (VFD) ایجاد می شوند، القا می شوند. سرعت های روشن/خاموش بسیار بالای مدولاسیون عرض پالس (PWM) که توسط ترانزیستورهای دوقطبی گیت عایق (IGBT) تولید می شود، ولتاژهای مخربی را به شفت موتور از طریق کوپلینگ خازنی بین استاتور و روتور القا می کند. این ولتاژ شفت حالت رایج به دنبال مسیری به زمین است، معمولاً از طریق یاتاقان های موتور.

جریان های آسیب رسان از طریق لایه روغن دی الکتریک بین عناصر نورد و بلبرینگ حرکت می کنند. این به عنوان اثر ماشینکاری تخلیه الکتریکی (EDM) شناخته می شود. EDM باعث ایجاد حفره‌های شدید و در نهایت فلوت شدن یاتاقان می‌شود که منجر به خرابی زودرس یاتاقان می‌شود.

آنچه Earthrings TM را از رقبا جدا می کند:

– “ضمانت های عملکرد 10 ساله” – (طولانی تر از هر سازنده دیگری در جهان)

– تنها شرکتی که “طراحان موتور الکتریکی، تعمیرکاران و تحلیلگرهای ارتعاش واجد شرایط” را به عنوان بخشی از تیم تحقیق و توسعه و طراحی خود دارد.

– تنها شرکتی که از “تکنولوژی الیاف طلا” (ثبت اختراع) برای رسانایی بیشتر استفاده می کند. (8 برابر رسانایی بیشتر)

– دارای مرکز تخصصی آنالیز ماشین های الکتریکی و آسیب شناسی آنها.

– تکنولوژی خاص ساخت فیبرهای کربن و طلا در مواجه با سایش و اصطکاک

تجهیزات زمین کننده شفت

شکل موج ولتاژ القا شده روی شفت الکتروموتور

قبل از نصب ارت رینگ

بعد از نصب ارت رینگ

راه حل جهانی برای حفاظت از بیرینگهای الکتروموتور

  • با ظهور روز افزون VSD ها در سراسر جهان، موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه حل برای حفاظت از بیرنگهای الکتروموتور، استفاده از حلقه های ارتینگ یا حلقه های محافظ یاتاقان است.

  • این حلقه‌ها از میکرو فیبرهای بسیار نازک تشکیل شده‌اند که جریان‌های شفت را به سمت زمین هدایت می کند و یک مسیر قابل اعتماد و با امپدانس بسیار کم از شفت به قاب را فراهم می‌کند که یاتاقان‌های الکتروموتور را به طور کامل دور می‌زند. حلقه ارتینگ به محفظه های یاتاقان موتورهای الکتریکی متصل می شود.

  • پس از نصب، حلقه های ارتینگ نیازی به تعمیر و نگهداری وجود ندارد. برخلاف برس های معمولی اتصال به زمین، میکروالیاف رسانای آن تقریباً بدون اصطکاک یا سایش کار می کنند. آنها تحت تأثیر کثیفی، گریس یا سایر آلاینده‌ها قرار نمی‌گیرند و بدون توجه به سرعت موتور تا پایان عمر موتور دوام می‌آورند.

  • در آزمایش‌ها، نتایج نشان می‌دهد که سایش سطح کمتر از 0.001 اینچ در هر 10000 ساعت کار مداوم، و بدون شکستن فیبر پس از 25 میلیون بار تغییر جهت ایجاد شده است.

  • تقریباً یک دهه است که این حلقه‌های ارتینگ به طور گسترده در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و اخیراً استرالیا مورد استفاده قرار گرفته‌اند. هزاران مورد مطالعه وجود دارد که اثرات مثبت استفاده از این حلقه ها را نشان می دهد. حلقه ها به عنوان راه حلی برای این مشکلات و همچنین بیمه ای در برابر مشکلات پیش بینی نشده در نظر گرفته می شوند.

دانلود کاتالوگ و منوال